Menu

Biblia podżega do mordu i nienawiści, czyli: co można sobie wytrzeć Dekalogiem i boska homofobia

Maj 17, 2014  |  Biblia

Dzisiaj, z okazji Dnia Walki z Homofobią, chciałbym przytoczyć dwa fragmenty Biblii:

Księga Kapłańska 18.22:
Nie będziesz obcował z mężczyzną tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość.

Księga Kapłańska 20.13:
Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia
obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami te śmierć na siebie ściągnęli.

Wszystko jasne. Bóg kocha ludzi, ale nie wszystkich tak samo. Na pewno, jak Biblia i życie pokazują, wszystkich równo nienawidzi, bo, zamiast wychowywać, albo ich topi, albo pali żywcem, jak każdy dobry ojciec zrobiłby na jego miejscu, albo też profilaktycznie częstuje białaczką itp. uszlachetniającymi pieszczotami, zanim człowiek jakkolwiek zdąży zgrzeszyć.

A jak Bóg każe traktować homoseksualistów? Standardowo: jak bandę pedałów, których należy zabijać.

Innymi słowy, człowiek – więc także dzieci – uczy się, że należy gardzić homoseksualistami i że należy się im śmierć.

Biblia tym samym traktuje homoseksualistów mniej więcej tak, jak „Mein Kampf” Hitlera traktuje Żydów.

Na marginesie mówiąc, nie wiem, jak wyglądała relacja Jezusa z ojcem, ale widzę tu pewien deficyt komunikacyjny: w Starym Testamencie Ojciec podżega do mordu, a w Nowym – Syn namawia do miłości bliźniego. Tym bardziej jest to dziwne, że Bóg Ojciec i Syn Boży to jedno i to samo, więc w najlepszym przypadku można podejrzewać Najwyższego o kiepską pamięć albo chorobę psychiczną.

Tak czy inaczej, jak widać powyżej, każdy prawdziwy katolik powinien latać po mieście, lać w mordę gejów i podpalać tęczę.

Niestety nie wie o tym wybitny współczesny intelektualista, myśliciel i ambitny działacz społeczny Tomasz Adamek, który mówi w telewizji, że człowiek jest gejem, bo „nie wyniósł pana boga z domu” (w wywiadzie z panią Wellman i panem Prokopem), ale on generalnie nic do gejów nie ma. Gdyby przeczytał dokładniej Biblię, zamiast „ratować polski przemysł” i wyniósł z niej jakieś nauki, powinien wiedzieć, że jego lotny umysł lata innym korytarzem powietrznym, niż umysł boski. Dlaczego? Dlatego, że Tomasz Adamek to intelektualista i działacz na miarę naszych czasów i na miarę naszego ciemnego polskiego grajdołu.

Polski Kościół dużo traci w walce z pedalstwem, nie mając po swojej stronie aktywnie zaangażowanej pięści intelektualisty Adamka. Chociaż może to i lepiej dla niego, bo gdyby Adamek doczytał sobie to, co trzeba i się rozkręcił, może zacząłby wybijać z głowy homoseksualizm wikarym, proboszczom i biskupom, a w końcu pojechałby na pielgrzymkę do Watykanu w tej szczególnej heterointencji.

Pointując, wszystkim religijnym fundamentalistom i homofobom życzę z całego serca, aby mieli homoseksualne dzieci. Będą może mieli okazję, żeby naprawdę nauczyć się kochać bliźniego.

Na pytanie zadane w tytule, tj. którą część ciała można sobie wytrzeć Dekalogiem, odpowiadam: każdą, nawet tę najmniej szlachetną. Jeśli Biblia zabrania piątym przykazaniem zabijać, a zaraz potem podżega do mordu, to sama sobie przeczy. Z punktu widzenia wartości etycznej i logicznej mamy do czynienia z makulaturą. To mniej więcej tak, jakby stanowić prawo zabraniające mordu jednym przepisem, a zaraz potem do niego podżegające w przepisach kolejnych.

Na koniec dodam, że wg stanu mojej wiedzy o Biblii (poprawcie mnie, jeśli się mylę), Bóg nie ma nic przeciw miłości lesbijskiej, ale fakt ten jest jaskółką nie czyniącą wiosny.

Pytanie do Was: czy Bóg lubi miłość lesbijską, skoro jej nie potępia?

– V.L.

 - V.L.

 

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, polub go, udostępnij go innym i polub mój fanpage na Facebooku - aby to zrobić kliknij TUTAJ.

Email address

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>