Menu

Bukszpan i słowo na niedzielę: Szukasz atrakcyjnego gruntu? Możesz go mieć już dziś! Biblia podaje niezawodny sposób.

Marzec 16, 2014  |  Biblia

Wszyscy wiemy, jak trudno w dzisiejszych czasach znaleźć atrakcyjny kawałek gruntu. Jeśli do tego szukasz dobrej działki w okazyjnej cenie, to naprawdę masz problem. Nie przejmuj się jednak. Biblia przedsiębiorczym ludziom z odrobiną wyobraźni i siłą przebicia podaje na tacy niezawodny sposób. Możesz mieć ziemię, jaką chcesz, gdzie chcesz i to zupełnie za darmo.

W Księdze Rodzaju 12.5-8. czytamy:

Gdy zaś przybyli do Kanaanu, Abram przeszedł przez ten kraj aż do pewnej miejscowości koło Sychem, do dębu More. – A w kraju tym mieszkali wówczas Kananejczycy. – Pan, ukazawszy się Abramowi, rzekł: ”Twojemu potomstwu oddaję tę właśnie ziemię”. Abram zbudował tam ołtarz dla Pana, który mu się ukazał.

Później czytamy w Pierwszej Księdze Machabejskiej 15.33:

Wtedy mu Szymon odpowiedział: ”Ani nie przywłaszczyliśmy sobie kraju cudzego, ani nie wzięliśmy własności obcej, ale dziedzictwo naszych ojców, nad którymi nasi wrogowie niesprawiedliwie przez pewien czas panowali”.

A mnie Bóg się ukazał na polu kukurydzy w Nebrasce i powiedział, że daje mi w posiadanie całą ziemię od Nowego Jorku po Los Angeles. I co teraz? Narodzie amerykański, będzie naród łaskawy wypierniczać, bo mam zamiar się wprowadzić. Proszę zacząć się pakować. Co poradzić – Bóg mi dał. Bogu niech będą dzięki.

Bardziej lokalnie traktując temat: podoba Ci się działka pana Zenona G. nad Zegrzem? Powiedz, że Bóg Ci tę ziemię ofiarował. Nie jakiś tam urząd czy sąd, ale sam Bóg, a to chyba znaczy coś więcej. Człowiek może się pomylić, ale Bóg? Ukazał Ci się wczoraj i trzy razy przesylabizował, że od dzisiaj to Twoje. Pomost w pakiecie – żeby było jasne. Bóg wyraźnie wspominał, że Zenon koniecznie ma wyskoczyć z działki razem z pomostem.

Na nieszczęście dla pana Zenona, boski wyrok czyni go to automatycznie Twoim i Boga wrogiem niesprawiedliwie panującym na dwudziestu arach (plus pomost). Jeśli Zenon zgłosi wątpliwości lub sprzeciw, uzasadnione będzie strzelenie Zenona-heretyka po ryju, korygujące jego krnąbrną postawę. Będzie ono miało również walor pedagogiczny – nie każdy wie (a powinien), że słowo boże nie podlega dyskusji. I niech się pan Zenon cieszy, że na mordobiciu się skończyło, bo Biblia podsuwa rozwiązania bardziej radykalne.

Dziesięć pokoleń po Tobie nadzegrzyńska działeczka będzie znana już nie jako grunt zrabowany, ale „dziedzictwo”.

Wiemy już, do czego potrzebna jest ta odrobina wyobraźni. A do czego siła przebicia?

Otóż później dowiemy się, jak wyglądały wojny prowadzone przez miły Bogu Naród Wybrany. Ponieważ nie chodziło o działkę nad Zegrzem, tylko o większy projekt, trzeba było wolę bożą wypełniać, mordując całe miasta, w tym „niesłusznie” je zamieszkujące kobiety i dzieci. Z przyczyn obiektywnych siła przebicia była niezbędna, ponieważ używano broni białej, a wiadomo, że przy wyrzynaniu w pień populacji któregoś z kolei miasta ręka już zmęczona, miecz wyszczerbiony i trudno czasem się przebić, zwłaszcza przez ciężarne (przepraszam, że tak drastycznie i cynicznie, ale trzymam się litery Pisma Świętego).

Jaki z tego wniosek?

Napisałbym coś o mesjanizmie i o tym, co Chrześcijanie zrobili, na przykład, w obu Amerykach, a Hitler – światu (jeśli ktoś nie widzi analogii, to służę wyjaśnieniem), ale ktoś zaraz się przyczepi, że moralizuję i przynudzam.

Może dodam tylko, że warto o łódce wspomnieć. Bóg na pewno chciałby dać Ci pomost z łódką, bo Bóg jest miłosierny, a ofiarowanie pomostu bez łódki byłoby okrutne.

 – V.L.

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, polub go i polub mój fanpage na Facebooku – połącz się z Facebookiem poprzez wtyczkę znajdującą się po prawej stronie lub kliknij TUTAJ.

 - V.L.

 

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, polub go, udostępnij go innym i polub mój fanpage na Facebooku - aby to zrobić kliknij TUTAJ.

Email address

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>