Menu

Bukszpan: Stworzenie świata – dzień pierwszy – astroamatorszczyzna i pośladki

Marzec 21, 2014  |  Biblia

Zanim Bogu poszedł spać po pierwszym, jakże trudnym wizerunkowo dniu, postanowił jeszcze strzelić sobie w drugie kolano.

Księdze Rodzaju 1.3-5. czytamy:

I wtedy Bóg rzekł: ”Niechaj się stanie światłość!” I stała się światłość. Widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. Nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nazwał nocą.

Bóg jako niekwestionowany król obciachu intelektualnego najpierw stworzył światło oraz dzień i noc, a dopiero dnia czwartego stworzył gwiazdy. Gratulujemy Bogu wysokiej samooceny, jako istocie ponoć nieskończenie wszechwiedzącej, która z taką wiedzą kiblowałaby w podstawówce w tej samej klasie.

Oczywiście jest to czysty absurd, bo wiemy dzisiaj, że światło dzienne pochodzi od Słońca, które jest gwiazdą, a dzień i noc wynika z ruchu obrotowego Ziemi.

Swoją drogą, Bóg oddziela światłość od ciemności, jakby chodziło o oddzielenie żółtka od białka. Jaja jakieś.

Tu chciałbym wprowadzić termin: „pośladowy”. Nie odnosi się on do wyrażenia przyimkowego: „po śladach”, ale do „pośladów”, w mniej wykrochmalonych kontekstach towarzyskich znanych jako „dupa”. Ponieważ nieelegancko byłoby pisać „od dupy strony”, będziemy zastępować ten nadmiernie swawolny zwrot frazą: „w porządku pośladowym”. Możemy zrobić tu freestyle słowotwórczo-stylistyczny i dodać: „robić coś po śladach” lub ” robić coś na poślad”.

Poza tym dnia czwartego Bóg ponownie oddzieli dzień od nocy (się coś tu chyba Bogu posklejało), czym Biblia sama sobie przeczy.

Jak widać, Stwórca działa trochę na oślep i bardzo na poślad. Fakt – zaczynał po ciemku, ale czy go to tłumaczy?

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, polub go i polub mój fanpage na Facebooku – połącz się z Facebookiem poprzez wtyczkę znajdującą się po prawej stronie lub kliknij TUTAJ.

 - V.L.

 

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, polub go, udostępnij go innym i polub mój fanpage na Facebooku - aby to zrobić kliknij TUTAJ.

Email address

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>