Menu

Stworzenie świata – dzień trzeci: powstaje bukszpan

Marzec 25, 2014  |  Biblia

Biblia mówi, że buk i bukszpan powstały dnia trzeciego.

W Księdze Rodzaju 1.11-13 czytamy:

Bóg (…) rzekł: ”Niechaj ziemia wyda rośliny zielone: trawy dające nasiona, drzewa owocowe rodzące na ziemi według swego gatunku owoce, w których są nasiona”. I stało się tak. Ziemia wydała rośliny zielone: trawę dającą nasienie według swego gatunku i drzewa rodzące owoce, w których było nasienie według ich gatunków.

Tworząc bukszpan, Bóg sam się prosił o to, żeby ktoś założył blog o takiej nazwie – to chyba jasne.

Jako byt wszechwiedzący może to nawet przewidział, a skoro przewidział i nie zabronił, to znaczy, że nie ma nic przeciwko. Z kolei jeśli nie ma nic przeciwko i ponoć ma poczucie humoru, to może nawet lubi tę lekturę, z wysokości czyta i pobłażliwie się uśmiecha?

Może niekoniecznie.

My za to uśmiechamy się bardzo pobłażliwie na myśl, że Bogu najpierw stworzył rośliny, a potem dopiero gwiazdy, mimo że wcześniej jeszcze stworzył światłość, która (podobnie jak rośliny) nie ma prawa bytu bez gwiazd. Koncertowo pośladowo.

Jak widać „inteligentny projekt” niestety coraz bardziej wygląda na inteligentny inaczej; Stwórca zupełnie jakby nie wiedział, co to jest fotosynteza i do czego służy chlorofil.

Ponownie odsyłamy do szkoły podstawowej.

 – V.L. 

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, polub go i polub mój fanpage na Facebooku – połącz się z Facebookiem poprzez wtyczkę znajdującą się po prawej stronie. Dziękuję z góry.

 

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, polub go i polub mój fanpage na Facebooku – połącz się z Facebookiem poprzez wtyczkę znajdującą się po prawej stronie lub kliknij TUTAJ.

 - V.L.

 

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, polub go, udostępnij go innym i polub mój fanpage na Facebooku - aby to zrobić kliknij TUTAJ.

Email address

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>