Menu

Bukszpan i świeckie państwo: Czy można powiedzieć, że Boże Ciało to niedorzeczne święto; rozmowy z Chrystusem o pedofilii i dlaczego kiedyś żyło się lepiej

Czerwiec 20, 2014  |  świeckie państwo, święta

Czy Boże Ciało to niedorzeczne święto?

Instynkt samozachowawczy podpowiada, że nie należy odpowiadać na to pytanie twierdząco w środowisku katolickim, wydaje się bowiem, że:

a) mało który katolik wie, o co chodzi w święcie Bożego Ciała, więc może nie wiedzieć też, czy jest niedorzeczne;

b) większość katolików podchodzi śmiertelnie poważnie nawet do tych świąt, w których nie wiadomo, o co chodzi;

c) duża część z tych śmiertelnie poważnie podchodzących byłaby równie śmiertelnie poważnie zainteresowana spuszczeniem ekumenicznego wpierdolczyku wszystkim tym, którzy zadają pytania w podobnym tonie.

Pozostawiony ostatnio ze wzruszeniem katolickich ramion jako odpowiedzią na pytanie, o co chodzi w Bożym Ciele, skąd się ono wzięło i co się tą imprezą celebruje, postanowiłem zgłębić i opublikować.

Portal pijarzy.pl na stronie:

http://www.pijarzy.pl/?strona,doc,pol,glowna,221,0,5225,1,221,ant.html

głosi, co następuje:

Boże Ciało – Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu. Jest to jedno z najbardziej uroczystych świąt katolickich.
Bezpośredni związek z ustanowieniem święta Bożego Ciała miały objawienia Julianny Cornillon z Francji, która w 1209 roku miewała widzenia jasnej tarczy księżyca z zarysowaną ciemną plamą. Widzenia te zostały zinterpretowane jako skutek braku wśród świąt kościelnych dnia poświęconego Najświętszemu Sakramentowi.

Wyobraźmy sobie taką sytuację w XXI w.: Genowefa Z. spod Pułtuska „ma widzenia” Księżyca z zarysowaną ciemną plamą. Co z tego wynika?

a) NASA chce wysłać Genowefę na orbitę okołoziemską, by zastąpiła teleskop Hubble’a, a naukowców i komputery zastępuje konsultantami z Watykanu.

b) MEN redaguje na nowo podręczniki i siada do rozmów z Watykanem, by określić precyzyjnie stopień niedomodlenia księżycowego i niedocelebrowania zleżałych, dwutysiącletnich zwłok jezusowych, gdziekolwiek są.

c) Nauczyciele katoliccy podpisują klauzulę sumienia, by móc nauczać, iż kratery na Księżycu powstały w wyniku gwałtownych opadów nie wypowiedzianych sylab nie odmówionych modlitw.

d) Nic z powyższych się nie dzieje, bo wbrew pozorom mamy XXI wiek.

Jeśli ktoś wybrał (d), a świętuje Boże Ciało, może powinien zacząć spróbować żyć tak, jak żyli ludzie w XIII wieku, skoro oddaje się rozrywkom intelektualnym rodem ze średniowiecza i czuje tak silną potrzebę lansu średniowiecznego światopoglądu, że wychodzi z tym na ulicę i nadaje przez megafon?

W średniowieczu przecież żyło się lepiej. Po pierwsze dlatego, że to było przed wojną, a więc nie było Gazety Wyborczej. Po drugie nie było problemu z miejscem dla Pana Boga na platformie cyfrowej. Po trzecie człowiek był trzymany za mordę przez Kościół i za wystąpienia przeciwko niemu i Bogu karano więzieniem, torturami i śmiercią, jak Pan Bóg przykazał. Ludzkim  życiem Kościół głęboko gardził tylko trochę bardziej niż radykalny katolik pogardza godnością drugiego człowieka w imię poszanowania pogardy boskiej.

Dzisiaj Kościół też ma w pogardzie godność ludzką. Przeprasza zwłoki nieżyjącego od 2000 lat Jezusa za akty pedofilii i czci jego nie wiadomo gdzie spoczywające „boskie ciało”, które dawno zeżarły robaki, a nie potrafi odważnie i szczerze zmierzyć się z ohydą i podłością, którą wyrządza bezbronnym dzieciom.

Wiernym polecam tutaj refleksję, że gdyby mały Jezusek żył w naszych czasach, mógłby stracić dziewictwo z księdzem. Na marginesie mówiąc, nie chcę nawet myśleć o tym, co Józef zrobiłby Marii, gdyby powiedziała, że zaszła w ciążę z Duchem Świętym.

Tak czy inaczej, jeśli jeszcze raz w opłacanej z państwowej kasy telewizji zobaczę hipokrytów w sutannach bijących się w swoje tłuste cycki, przepraszających zwłoki jezusowe za wykorzystywanie nieletnich to się shaftuję choćby i w Boże Ciało.

Tak mi dopomóż Buk.

 – V.L.

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, polub go i polub mój fanpage na Facebooku – połącz się z Facebookiem poprzez wtyczkę znajdującą się po prawej stronie lub kliknij TUTAJ.

 - V.L.

 

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, polub go, udostępnij go innym i polub mój fanpage na Facebooku - aby to zrobić kliknij TUTAJ.

Email address

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>